اعلام نتیجه مسابقه معماری

علاقه مندان و شرکت کنندگان عزیز٬

همانطور که قبلا اعلام شد٬ متاسفانه به دلیل مشکلات پست٬ طرح هایی که در آخرین روز مجاز (۲۰ اسفند) ارسال شده اند با تأخیر چند روزه مواجه شده اند. لذا جهت رعایت عدالت و عدم تضییع حق تمام کسانی که در مهلت مقرر و پس از تلاش بسیار مدارک و طرح هایشان را ارسال کردند٬ اعلام نتایج داوری به تأخیر افتاد که این امر با تعطیلات نوروزی و مشغله های شخصی داوران همراه شد. مجددا بابت تأخیر پیش آمده عذرخواهی و از شکیبایی تمامی شرکت کنندگان سپاسگزاریم.

مسابقه سرای خانواده که با نگرش ایجاد فضایی خانوادگی در منطقه ایزدآباد سیرجان برگزار گردید٬ در روزهای ۲۲ و ۲۳ اسفند ماه با حضور هیئت داوران در دفتر مرکزی شرکت ایزدیاران و سپس بعد از ۱۴ فروردین ماه٬ داوری شد. مراحل داوری به سه بخش تقسیم گردید. 

از آن جهت که یکی از معیارهای مسابقه نحوه ی همنشینی با محیط اطراف بوده است٬ در مرحله اول سایت مسابقه و محیط اطراف آن که یک منطقه مسکونی ـ کارگاهی بود بررسی گردید و بر شناخت کمیت و کیفیت بافت اقلیمی و اجتماعی ـ فرهنگی منطقه سیرجان و اطراف آن با صحبت با ساکنین محلی و بومی تعمق و دقت بیشتر شد. 

در مرحله دوم تمام کارها بررسی گردید و با توجه به معیارهای مسابقه و معیارهای معمارانه٬ کارها به روش کیفی در سه دسته بندی A و B و C قرار گرفت و سپس این کارها رتبه بندی شده و نفرات اول تا پنجم جدا گردید. 

در مرحله سوم معیارهای داوری به طور دقیق مشخص شد و کارها برای بار دوم ارزیابی گردید و نمره گذاری کمی شد. در این مرحله نیز پنج کار اول بیان گردید. 

در نهایت٬ جمع بندی ای صورت گرفته و کارهای اول تا سوم به طور دقیق مشخص گردید:

۱- گروه مرکب از سرکار خانم صنم طیبی خواه٬ سرکار خانم زهرا زمانی٬ سرکار خانم عصمت حسینی و جناب آقای سهیل دشتی٬ برنده ۵ سکه تمام بهار آزادی به همراه لوح تقدیر

۲- جناب آقای بابک همایونی٬ برنده ۳ سکه تمام بهار آزادی به همراه لوح تقدیر

۳- سرکار خانم نازیلا کریمی٬ برنده ۲ سکه تمام بهار آزادی به همراه لوح تقدیر

ضمن قدردانی از تلاش تمامی شرکت کنندگان و با آروزی موفقیت های آتی برای ایشان٬ در روزهای آینده جهت هماهنگی تحویل جوایز با نفرات مذکور تماس گرفته خواهد شد.