انتخاب مدیرعامل ایزدیاران به عنوان باغدار نمونه کشور

پاسارگاد – یکی از باغداران سیرجانی به عنوان کشاورز نمونه کشوری در کاشت پسته انتخاب شد و با حضور رییس جمهور از وی تقدیر شد. 

روز شنبه باخبر شدیم سهیل شریف یکی از کشاورزان سیرجانی موفق شد عنوان کشاورز نمونه‌ی کشور را به خود اختصاص دهد. وی که متولد ۵۰ ۱۳است جزو پسته‌کاران نمونه سیرجان بوده و به گفته‌ی رییس شرکت پسته‌ی سیرجان سعی کرده کشاورزی را به صورت علمی، تخصصی ادامه دهد. روز گذشته سهیل شریف در خلال مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه کشور در گفت‌گوی تلفنی به پاسارگاد گفت: هر ساله وزارت جهاد کشاورزی، کشاورزان را در محصولات مختلف به‌عنوان نمونه‌ی کشوری انتخاب می‌کند و در سال جدید من به‌عنوان کشاورز نمونه‌ی کشور در محصول پسته انتخاب شدم.

وی دلیل موفقیتش را کار گروهی عنوان کرد و گفت: در باغ‌های پسته ما به‌صورت تعاونی کار می‌کنیم و مهدی شریف نیز رییس هیات مدیره ماست. سهیل شریف ادامه داد: تا سال‌های قبل میزان برداشت محصول در هر هکتار دلیل انتخاب کشاورز نمونه بود ولی امسال مواردی از جمله بهره‌برداری از منابع انرژی، آب و خاک، و مدیریت سیستم آبیاری و … هم در انتخاب کشاورز نمونه تاثیر داشت. 

وی ادامه داد ما مزرعه‌مان را تجمیع کردیم و به‌صورت یک شرکت آن را درآوردیم و با کار تیمی توانستیم این عنوان را کسب کنیم. شریف در رابطه با باغ‌های پسته‌اش که در ایزدآباد است می‌گوید: اولین کسی بودیم که در سیرجان ایستگاه هواشناسی در باغ نصب کردیم و آبیاری زیر سطحی تمام اتوماتیک را در این باغ به بهره‌برداری رساندیم. وی گفت: سوله‌ی بادی در این باغ نصب شده و تا حدی سرما را کم می‌کند. وی در پایان به پاسارگاد گفت: مراسم تقدیر با حضور مقامات کشوری امروز (یکشنبه) و فردا (دوشنبه) برگزار می‌شود. 

در همین رابطه علی اکبر نشاط رییس شرکت پسته شهرستان سیرجان گفت: سهیل شریف سیستم آبیاری را در باغ‌هایش راه‌اندازی کرده که با یک اتاق کنترل توسط کامپیوتر شیرهای آب باز و بسته می‌کند. نشاط افزود: تاکنون چندین‌بار مسوولان کشوری و استانی از این باغ بازدید کرده‌اند و واقعا این باغ در کشور نمونه است.