شرکت ایزد یاران سیرجان

ایزدیاران سیرجان (شماره ثبت ۱۹۱۶) یک شرکت خانوادگی است که در زمینه تولید و فرآوری محصولات کشاورزی از جمله پسته، بادام و انگور فعالیت دارد. سابقه ی فعالیت مجموعه به دهه ی ۱۳۴۰ بر می گردد. این خانواده طبق قوانین جاری کشور برای تأمین زیر ساخت های حقوقی لازم و تشکیل یک واحد منسجم رسمی در سال ۱۳۸۵ اقدام به بنیان گذاری ” شرکت کشت و صنعت ایزدیاران سیرجان ” نمود.

چشم انداز شرکت کشت و صنعت ایزدیاران رسیدن به سطح برتر و پایدار کیفی و کمی محصولات تولیدی در منطقه، بدست آوردن موقعیت قابل اتکاء درون مرزی و جایگاه شایسته برون مرزی می باشد. نیل به این مهم از طریق نگرش و رویکردهای مناسب علمی، برنامه ریزی و تلاش مستمر شدنی است.

هم اکنون شرکت ایزدیاران در قالب سه واحد تولیدی با گستره ای مناسب در سه ناحیه سیرجان با حضور میانگین ۷۰ نفر پرسنل تمام وقت، فصلی و پیمانکاری فعالیت دارد. این شرکت با همکاری کارشناسان مجرب، اعضای هیئت علمی مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاههای معتبر داخلی و بین المللی توانسته با انجام پروژه های موفق تحقیقاتی در بخش تولید پسته و تغذیه این گیاه موفقیت چشمگیری را به دست آورده و عنوان باغدار نمونه کشوری پسته در سال زراعی ۹۰-۸۹ را کسب کند.